W naszym najbliższym sąsiedztwie

„Muzyczna Owczarnia“ – miejsce zapewniające niepowtarzalną atmosferę koncertowa i goszczącą nietuzinkowych artystów z Polski i z zagranicy (ok. 100 koncertów rocznie)
Stadnina Koni „Rajd“- jazdy terenowe, szkoleniowe, kuligi.
Arena Narciarska Jaworki Homole – wyciąg krzesełkowy całoroczny
- restauracja „Bacówka“
- sklep spożywczy „Sezam“
- wypożyczalnia rowerów
- trasy rowerowe i szlaki spacerowe – Rezerwat Biała Woda, Rezerwat Zaskalskie Bondarowka, Rezerwat Wysokie Skałki, Rezerwat Wąwóz Homole, Hala Bukowinki,

W sąsiedztwie uzdrowiska Szczawnica

Jesteśmy w odległości 6km od centrum uzdrowiska, miasta Szczawnica (administracyjnie należymy do Szczawnicy)
Szczawnica ma do zaoferowania szereg atrakcji turystycznych. Kilka z nich:
spływ Dunajcem – tratwy z przewodnikami, kajaki pontony
wyciąg narciarski „Palenica“
- trasy rowerowe wzdłuż rzeki Grajcarek i Dunajec do Słowacji
- szereg górskich szlaków spacerowych
- pijalnia lokalnych wód mineralnych
Dworek Gościnny – koncerty,przedstawienia, kino, jazz club
- restauracje, sklepy, przychodnia zdrowia
- inhalatorium, zabiegi zdrowotno-rekreacyjne

Spływ Dunajca.


Dunajec jest rzeką mającą swój początek w okolicach Nowego Targu. Powstaje z połączenia Białego oraz Czarnego Dunajca, a jej długość licząc od źródeł Czarnego Dunajca wynosi 247km. Przełom Dunajca zaczyna się w okolicy grupy szczytów "Trzy Korony" czyli najwyższej góry Pienin (982m - Turnia Okrąglicy), rzeka zatacza w nim 7 pętli. (Przełom - odcinek doliny o wąskim dnie i stromych zboczach, gdzie rzeka przedziera się przez pasmo gór)

Dunajcem spływano od wieków, w ten sposób transportowano różne towary np. drewno,Mapa spływu przełomem Dunajca zaś tradycja turystycznych spływów sięga roku 1832. Pasażerami łodzi flisackich byli wtedy najczęściej goście z zamków w Niedzicy i Czorsztynie oraz kuracjusze z uzdrowisk w Szczawnicy, a tratwy na których płynęli odbiegały od dzisiejszego modelu i nie były aż tak bezpieczne. Dzisiejsza tratwa flisacka to pięć czółen o wymiarach 5,75m X 45cm związanych ze sobą i wymoszczonych gałązkami świerszczyny lub jedliny, mieści od 10 do 12 osób plus załoga.

Tratwę prowadzi dwóch flisaków sterując nią tzw. spryskami. Podczas takiego rejsu flisacy opowiadają o przyrodzie Pienin, przytaczają legendy związane ze skałami oraz szczytami które mijamy podczas spływu.